Diplomácia ház

DEX Diplomácia Ház

A Diplomácia- és külgazdasági Ház a Debreceni Egyetemi Közgazdász Szakmai Műhely 2014-ben alakult öntevékeny csoportja, melyen a globális világfolyamatokban igyekszünk elmélyülni. A kurzus során megismerkedünk globális világunk konfliktusaival, azok forrásával és megpróbáljuk elemezni a következményeket. A kurzus során vendég oktatók tartanak előadásokat. Vendégünk volt már Dr. Tarrósy István, Sz. Bíró Zoltán, továbbá Dr. Manyasz Róbert, Dr. Szemesi Sándor illetve Dr. Tóth Gábor Attila.

Interjob

A Diplomácia Ház célja a hallgatók világképének bővítésén túl egyetemi pályafutásuk után elhelyezkedésük biztosítása, ebben pedig partnerünk az Interjob telefonos alkalmazás, ami a különböző ENSZ-es illetve EU-s állásajánlatokat gyűjti össze egy felhasználóbarát app-ba, ami elérhető az App Storeban illetve a Play Áruházban.