DEX Műhely a Kutatók Éjszakáján!!

DEX Műhely a Kutatók Éjszakáján!

A Kutatók Éjszakája országos programsorozathoz kapcsolódva megnyitja kapuit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán székelő öntevékeny, szakmai közösség, a DEX Műhely, mely egyben az újonnan alakuló Ihrig Károly Szakkollégium hallgatói bázisát is adja. Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

A Debreceni Egyetemi Közgazdász Szakmai Műhely szórakoztató formában a közönséget is bevonva illusztrálja a tőzsdék működését. Érdekes és izgalmas előadások keretében igyekszik tágítani a vendégek látókörét, a gazdasági szabadság, a szabványosítás és a csokoládépiac témáját érintve.

Látogass el a DEX Műhely interaktív programjára, ha érdekelnek a témák!

Időpont: 2015. 09. 25. (Péntek) 17:30

Helyszín: DE GTK (Böszörményi úti Campus), TVK 12.-es szeminárium terem

Részletes program:

Időpont: Előadó: Előadás cím:
17:30 Dr. Czeglédi Pál (egyetemi docens, Közpolitikai Elemzés Tanszék, tanszékvezető, DEX Műhely házvezető, Intézményi Közgazdaságtan Ház) A szabad országok gazdagok, vagy a gazdag országok szabadok?

18:00 Dr. Kovács István (egyetemi adjunktus, Mikro- és Makroökonómia Tanszék) Vállalatóriások akkor és most, jóléti dilemmák az elmúlt bő 100 évből
18:20 Dr. Kiss Marietta (egyetemi adjunktus, Marketing Tanszék) Gombóc Artúr dilemmája, avagy fogyasztói magatartás a csokoládépiacon
18:40 Herczeg Bálint (a HÉTFA Kutatóintézet tudományos főmunkatársa, DEX Alumni) A pedagógiai hozzáadott értéket meghatározó tényezők
19:00 Nagy Z. Dávid (DEX Műhely elnöke) Kőolajjátszmák nagy tétekben
19:20 Kiss László (DEX Műhely oktatási alelnöke) Hogyan jöjjünk rá, melyik ügyfelünkre érdemes koncentrálnunk?
19:40 Kovács Bence (demonstrátor, Marketing Tanszék, DEX Műhely házvezető, Marketing Ház,) Árazási trükkök a nagyvilágban
20:00 Tőzsde Játék

“A tőzsdék élete nem csak játék és mese!” Tanulj érdekes történeteket és hasznos tudnivalókat a tőzsde világáról játékos vetélkedő formájában! Megtudhatod, hogy mi a piaci hatékonyság, miért jók a derivatívák és mire kell figyelni! Vajon egy sörtőzsdén is kipukkannának a buborékok?